21.06.2024
 
26.5 - מוזיאונים חינם ביום המוזיאונים הבינלאומי

 

שירות חדשות תיירות

 

לרגל יום המוזיאונים הבין-לאומי הנחוג כל שנה ברחבי העולם ב-26 במאי, איגוד המוזיאונים הישראלי והמוזיאונים ברחבי הארץ מזמינים את הקהל הרחב לבקר בכ-70 מוזיאונים בישראל ללא תשלום. יום המוזיאונים הבין-לאומי מתקיים במטרה לחשוף את העושר התרבותי של המוזיאונים, ולקרב את הקהל אל המדע, האמנות, הארכיאולוגיה, העיצוב, ההיסטוריה והתרבות המוצגים במוזיאונים, בתצוגות ובתערוכות. המוזיאונים ייפתחו ללא תשלום למבקרים יחידים, משפחות וזוגות, יציגו את תצוגות הקבע שלהם, ויקיימו פעילויות ייחודיות ליום המוזיאונים בנושא 'מוזיאונים ונופי תרבות'.

ביום המוזיאונים יתקיימו פעילויות ייחודיות ברחבי הארץ בסימן נופי תרבות: במוזיאון הימי הלאומי בחיפה מוצגת תערוכת 'הפיראטים - דגל וגולגולת', חיי הפיראטים, מיתוסים ועובדות, מטעני אניות טרופות וגם ספנות עברית במאה ה-20. במוזיאון חיפה לאמנות מציגים את תערוכת אנדי וורהול: תרבות, גוף, צבע ותערוכות פופ-ארט של אמנים ישראלים עכשוויים. במוזיאון וילפריד ישראל מציגות תערוכות תיאטרליות: משחקי צלליות, דרקונים, סמוראים ומיתולוגיה מסין ומיפן. מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד מציג את תערוכת 'למה בניינים לא נופלים?' ויערוך סדנאות בניה והתנסות, הדגמות מדעיות וסיורים מודרכים. מוזיאון בית מרים הים ומלואו בקיבוץ פלמחים ייפתח לראשונה את שעריו ביום המוזיאונים ויציע סיורים מודרכים בתערוכת הקבע הכוללת רצפת פסיפס ענקית מהתקופה הביזנטית, עוגנים, כלי דיג, תכשיטים וממצאים נוספים שנמשו מן הים. במוזיאון לאמנות תאטרון הבובות בחולון מוצגות הבובות שכיכבו על במות בהצגות ילדים בישראל ובעולם ביניהם "החיוך של מלכה" (ד"ר סוס), איתמר מטייל על הקירות, סינדרלה, נסיך צפרדע ועוד. מוזיאון היהלומים ברמת גן יפתח את שעריו לפעילות לכל המשפחה בנושאי יהלומים ואבני חן - סיור מודרך ייקח את המבקרים למסע עולמי אל דרכן של אבני החן מהודו לאפריקה, לרוסיה קנדה ואוסטרליה, וביקור בתערוכת 'חרפושיות מצריות מאבני חן'. מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מציג את תערוכת 'דבר לילדים' ובה ממבחר המדורים, הכתבות והשעשועונים שעיצבו תרבות עברית לילדים בישראל, במלאת 30 שנה לסגירתו. תערוכה נוספת היא 'סלפי' - תערוכה לכל המשפחה העוסקת בצילום העצמי הפופולרי במוזיאון תל אביב לאמנות, ובמוזיאון הנגב לאמנות יתקיימו סיורים מודרכים וסדנאות אמנות - ציור על דגמי אריחי קרמיקה, וסדנת קומיקס.

רשימת הפעילויות המלאה ושעות הפתיחה של המוזיאונים המשתתפים תפורסם באתר איגוד המוזיאונים הישראלי www.icom.org.il ובאתרי האינטרנט של המוזיאונים ברחבי הארץ.

 

 

 

15/05/2016