21.06.2024
 
החברה להגנת הטבע: ארועים ללא תשלום, במסגרת "חורף שמירת טבע"

 

 

שירות חדשות תיירות

 

בתאריכים 23/1/16-9/4/16, תקיים החברה להגנת הטבע את אירועי "חורף של טבע" - למעלה מחודשיים שבהם ייערכו כ-20 אירועים ציבוריים, שכולם ללא תשלום, בסימן שמירת טבע, שמירת השטחים הפתוחים וערכי הטבע שבהם. הציבור מוזמן לבוא, לטייל וליהנות מהטבע, לקחת חלק בפעילויות ולתמוך בשמירה והגנה על השטחים הפתוחים בישראל.

חורף שמירת טבע של החברה להגנת הטבע, יחל ביום שבת הבא, 23 לחודש, בגבעות הדרומיות של מודיעין, בסימן שמירה על הגבעות מפני המשך פיתוח העיר מודיעין לעבר השטחים הפתוחים הסובבים אותה. ביום שבת, שבועיים מאוחר יותר, ב-5 לפברואר, יתקיימו שני אירועים - במזרח רחובות, ובהר חרת שבהרי ירושלים, כחלק מהפעילות של החברה להגנת הטבע לשמירה והגנה על שני אזורים אלה.

ביום שבת, 13 לפברואר, יתקיים אירוע ציבורי בנס ציונה, בסימן שמירה על רכס הכורכר, ביום שישי, ה-19 לחודש, בנאות הכיכר, בסימן שמירה על המלחה, באותו היום יתקיים גם אירוע בקדימה שבשרון וביום שבת, 20 לחודש, בראשון לציון, בסימן שמירה על רכס הכורכר.  

ביום שישי, 26 לחודש, יתקיים אירוע בבריכת החורף שבאשקלון, תחת הכותרת "עולם שלם בטיפת מים". ביום שישי, 4 למרץ, יתקיים אירוע ציבורי באגמון החולה, במסגרת הפעילות נגד הכוונה להעביר קו מתח עליון בעמק החולה. בשבת, 5 למרץ, יתקיים אירוע בתות אליקים.

ביום חמישי, 10 למרץ, יתקיים סיור עטלפים לילי במצפה נפתוח שבירושלים. יומיים מאוחר יותר, בשבת, 12 לחודש, יתקיים אירוע ציבורי במזרח לכיש. בשישי, 18 לחודש, יתקיים אירוע נוסף בנושא בריכות חורף, הפעם בפתח תקווה. למחר, בשבת, 19 למרץ, יתקיים עוד אירוע סביב בריכות החורף, בתל אביב, בסמוך למשרד הרישוי שעל גבול חולון. בחמישי, 24 לחודש, יתקיים סיור עטלפים נוסף, הפעם במודיעין. בשישי, 25 למרץ, יתקיים אירוע ציבורי בהר חרת שבהרי ירושלים.

ביום שבת, 26 למרץ, יתקיים אירוע ציבורי ברמת הגולן, במסגרת הפעילות של החברה להגנת הטבע נגד קידוחי הנפט המבוצעים שם. ב-2 באפריל יתקיים אירוע ציבורי בצפון, בסימן תמיכה בחלופת הירדן להעברת מים לממלכה הירדנית, במקום בצינור, כפי שמתכננת רשות המים.

חורף שמירת טבע של החברה להגנת הטבע, יינעל באירוע בריכות חורף, שיתקיים ביום שבת, 9 לאפריל, בחדרה.

סמנכ"ל שמירת סביבה וטבע בחברה להגנת הטבע, ניר פפאי: "לחצי הפיתוח על השטחים הפתוחים הולכים וגוברים כל העת ובמקרים רבים מקודמים מיזמים ופרויקטים פוגעניים, ללא כל הצדקה. בשנים האחרונות אנחנו עדים לעוד ועוד מקרים של ציבור שלא מרים ידיים, לוקח אחריות על סביבתו ומצליח להוביל שינוי. אנחנו, בחברה להגנת הטבע, מאמינים כי הדרך למעורבות עוברת דרך החיבור לשטחים הפתוחים ולטבע, ולכן אנחנו מזמינים את הציבור הרחב להגיע, להכיר, להבין ולהתחבר, על מנת שנוכל לפעול ביחד למציאת האיזון הנותן מענה לצרכי הפיתוח, אבל לא על חשבון הטבע והסביבה".

כל האירועים, כאמור, הם ללא תשלום והציבור מוזמן.

לפרטים לגבי כל האירועים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688.

 

 

 

13/01/2016