23.06.2024
 
תחרות לפיתוח אפליקציות תיירות

 

 

שירות חדשות תיירות

 

משרד התיירות ורשות התקשוב הממשלתי, משרד ראש הממשלה, משיקים תחרות פיתוח אפליקציות (האקאתון) שתתקיים ב 8-9 בפברואר 2016 ובמסגרתה יפתחו צוותי פיתוח עצמאיים אפליקציות על בסיס מאגרי מידע שהמשרד פותח לציבור. התחרות תתקיים כחלק ועידת החדשנות ביריד התיירות IMTM שייערך בתאריכים 9-10 בפברואר בגני התערוכה בתל אביב.

מאגרי המידע הפתוחים הינם חלק ממיזם רחב יותר שעלה בימים האחרונים בגרסת beta בשם מידע לתייר: info.goisrael.com.

לתחרות ניתן להרשם באתר http://hackathon.tourism.gov.il/

במסגרת המיזם, משרד התיירות מפרסם מאגר מידע רחב היקף, הכולל את כל המידע שהתייר צריך כדי לתכנן את הטיול שלו בישראל, החל מבתי מלון, צימרים ואכסניות וכלה באטרקציות, מסלולים, מורי דרך ועוד. המאגר, שמושק בהתחלה בעברית ובאנגלית, יתורגם בהמשך לעוד שפות.

אגף מערכות מידע במשרד התיירות הגיע למסקנה כי במטרה לייצר שוק אפליקציות תוסס ומגוון בתחום התיירות, שיאפשר בניית נוכחות דיגיטלית חזקה של מדינת ישראל בתחום זה, קיים צורך במאגר מידע רחב, איכותי, מעודכן ומתורגם לשפות. מאחר שפעולות אלה הן קשות ומורכבות לביצוע על ידי חברות קטנות או גורמים שמפתחים אפליקציות, הוחלט במשרד להעמיד את הכלים הללו לרשות הציבור.

מאגר המידע יפורסם גם כמאגר מידע פתוח ב-http://data.gov.il ויאפשר לגורמים חיצוניים המעוניינים לפתח אפליקציות - להתמקד ביתרון היחסי שלהם ביצירת חדשנות דיגיטלית בתיירות.

את האפליקציות שיפותחו בתחרות ישפטו גורמים בכירים מתעשיית התיירות בארץ ובעולם. כמו כן ישפטו בתחרות מנכל משרד התיירות אמיר הלוי וראש רשות התקשוב הממשלתי יאיר פראנק.

 

 

 

16/12/2015