21.06.2024
 
"נזק של 350 מיליון דולר למארגני תיירות נכנסת בשנת 2014"

 

 

 שירות חדשות תיירות

 

על פי נתונים עדכניים של לשכת מארגני תיירות נכנסת, היקף הפגיעה בהכנסות מארגני התיירות הנכנסת עד סוף 2014 מוערך בכ-350 מיליון דולר והנזק צפוי אף לגדול בשנת 2015 עקב מה שמוגדר כעת כהפסקת הזמנות מוחלטת. על פי ההערכות עד סוף 2014 היו צפויים להגיע לישראל 1.2 מיליון תיירים באמצעות מארגני התיירות כאשר על פי ההערכות כ-50 אחוז מהתיירים שהיו אמורים להגיע בחצי השני של השנה ביטלו את הגעתם.

מבצע צוק איתן מסתמן כמשבר עמוק יותר בתיירות הנכנסת משתי המערכות האחרונות עמוד ענן ועופרת יצוקה. נכון להיום יש ביטולים של הזמנות קיימות ועצירת הזמנות חדשות, כמו כן קיימת אי ודאות לגבי מימוש ההזמנות העתידיות.

עודד גרופמן, משנה למנכ"ל לשכת מארגני תיירות נכנסת, מציין כי לעומת תחומים אחרים שנפגעו עקב הלחימה, הפגיעה בתיירות הנכנסת היא קריטית הן בבחינת היקפה והן בבחינת הימשכותה והשלכותיה גם לתקופה של אחרי הרגיעה. ענף התיירות בישראל הוא ענף תנודתי המושפע מגורמים אקסוגניים רבים, כאשר העיקרי שבהם הוא המצב הגיאופוליטי והיציבות האזורית. עוד מציין גרופמן, כי בימים אלו שוקדת הלשכה על יישום מנגנוני פיצוי למארגני התיירות מול משרדי הממשלה וועדת הכספים שהכירו בייחודיות הענף. מטרת הלשכה לגבש עם מקבלי ההחלטות מנגנוני פיצוי באופן שיאפשרו את המשך פעילותם של מארגני התיירות שספגו פגיעה משמעותית במבצע צוק איתן. דרושה השקעה בשימור מארגני התיירות ופעולות השיווק שלהם שתאפשר את התאוששות התיירות הנכנסת לישראל. פעילות מארגני התיירות אשר למעשה מניעה את התיירות הנכנסת לישראל תורמת לאלפי עסקים קטנים ובינוניים ועשרות אלפי מועסקים ויש לה תרומה ייחודית לפיתוח תעשיית התיירות הישראל.

לשכת מארגני תיירות נכנסת מאגדת בתוכה כמאה וחמש עשרה חברות העוסקות בתיירות נכנסת לישראל. הלשכה פועלת לקידום האינטרסים הכלליים של חבריה, מיליוני תיירים מגיעים מדי שנה לישראל ורבים מתוכם מגיעים באמצעות חברי לשכת מארגני תיירות נכנסת. חברי הלשכה הם הסוכנים המייצרים את חבילות התיירות לישראל ומשווקים אותן אל מול עמיתיהם ברחבי העולם.  

 

 

 

 

 

 

05/08/2014