26.06.2024
 
העיר העתיקה מונגשת לנכים

 

 

 

שירות חדשות תיירות

 

 

העיר העתיקה בירושלים הופכת לנגישה לנכים על כסאות גלגלים, נכי הליכה, עיוורים וכבדי ראייה, שיוכלו להגיע לראשונה למקומות הקדושים של העיר. פרויקט מיוחד של הרשות לפיתוח ירושלים, המשרד לירושלים והתפוצות, עיריית ירושלים וביטוח לאומי, בעלות של 20 מיליון ש', יאפשר מעתה גם לנכים לטייל ברובע היהודי, בכנסיית הקבר ובעיר דוד, מקומות שלא היו נגישים להם קודם לכן.

פרויקט ההנגשה מתבצע באזורי תיירות ובאזורי מגורים. בימים אלה הושלמו שלושת המסלולים הראשונים, סביב הרובע היהודי ואזור המוריסטאן, ובמהלך השנה הקרובה יושלמו שלושה מסלולים נוספים. בין הפעולות שנעשו: מהלכי שיפועים, המאפשרים לכסא גלגלים לעבור בנוחות; מודלים של שילוט ללקויי ראייה, שיכולים לחוש את המודל וללמוד את השטח לפני היציאה למסלול; משטחי התראה משושים, המתריעים למטייל שהוא במסלול הנכון, ועוד.

בנוסף, הופקו מפות עם צירי התנועה המונגשים אותן יכולים המבקרים יכולים לגשת לקבל בלשכות המידע. את המסלולים ניתן להוריד גם לסלולר דרך אפליקציית הטיולים של העיר העתיקה, "סיורים קוליים בירושלים". אפליקציה חינמית, עם מעל 103 אלף משתמשים, שהופקה במיוחד עבור התיירים והמבקרים ע"י הרשות לפיתוח ירושלים בשלוש שפות (עברית, אנגלית ורוסית). 5 מתוך 16 הסיורים הקוליים בעיר העתיקה מונגשים לאנשים בעלי מוגבלויות. כל סיור מלווה במפה, סרטון וידיאו, הסברי אודיו, טקסט לכבדי שמיעה, והוא זמין לאחר הטענתו גם ב-off-line, כאשר שירות האינטרנט לא זמין.

בחודש הקרוב יושק שירות 'שאטלים' חינמי עבור המבקרים בעיר העתיקה, שיוכלו להחנות את רכבם בחניון הסמוך למתחם התחנה ולעלות על רכב המותאם גם לנכים, שייקח אותם לעיר העתיקה ובחזרה.

 

 

16/06/2014