14.06.2024
 
משרד התיירות נערך לפסח ולפסחא

 

 

שירות חדשות תיירות

משרד התיירות נערך לחגים היהודיים והנוצריים החלים החודש: לשכות משרד התיירות בירושלים, בנצרת, באילת ובנתב"ג יהיו פתוחות כסדרן ויספקו שירות ומידע לתיירים ולנופשים הישראלים בנוגע לאטרקציות, פארקים לאומיים, סיורים, אירועים, פסטיבלים ועוד. מידע ניתן למצוא גם באתר משרד התיירות: www.tourism.gov.il

יחידת הביקורת של משרד התיירות תגברה לאחרונה את האכיפה השוטפת שהיא מבצעת לאורך כל השנה, וערכה מבצע לקראת החג. בביקורת ניתן דגש על נושא התחזוקה והניקיון, לרבות תפעול, נגישות לנכים, שירותים ושילוט. הבדיקות נערכות גם בערים בהן צפויים להתקיים אירועי החג וביניהן ירושלים, נצרת, טבריה, חיפה, תל אביב, ים המלח ואילת. נמצא כי חלק מהאתרים אינם תקינים, והממצאים הועברו לטיפול האתרים והרשויות הרלוונטיות. משרד התיירות רואה חשיבות עליונה בתחזוקה של אתרי התיירות ובשימורם במטרה לשפר את חוויית התייר בביקורו בחג הפסח ובכלל.

בתקופה האחרונה הגביר משרד התיירות גם את האכיפה שהוא מבצע על הדרכה ללא רישיון של תיירים, ודגש מיוחד ניתן לקראת החג. המשרד ערך מבצעי אכיפה באתרי תיירות פופולאריים, ובמיוחד באגן העיר העתיקה בירושלים. האכיפה מתבצעת בשיתוף פעולה עם אגודת מורי הדרך, המעבירה מידע בנושא ליחידת הביקורת במנהל התקינה והמוצר התיירותי של המשרד.

בתוך כך תתקיים ב-13.4 התהלוכה המסורתית של חג הפסחא הקתולי, הפאלם סאנדיי, ותסמן את תחילת השבוע הקדוש. המצעד ייצא מבת'פאג', הכנסייה הפרנסיסקנית שבפסגת הר הזיתים, ויעבור דרך אתרים קדושים רבים: כנסיית סנט אן, שער האריות, העיר העתיקה וויה דולורוזה. לתהלוכה מגיעים נציגים ואנשי דת מכל העולם, כ-25,000 צליינים וכ-35,000 מאמינים ותיירים צפויים להשתתף בה. בנוסף, משרד התיירות משקיע בתשתיות עבור טקס שבת האור שיתקיים בכנסיית הקבר שבעיר העתיקה בירושלים ב-19.4. בשיתוף עם משרד הפנים ועיריית ירושלים, מכשיר המשרד את השטח לאירוח של המאמינים הרבים שצפויים להגיע, ובכך יאפשר להם לצפות בטקס בצורה נוחה ומכובדת, בסככות ברחבת הכנסייה.

מעברי הגבול היבשתיים (אלנבי, רבין, נהר הירדן וטאבה) יהיו פתוחים כסדרם במהלך ימי חול המועד. בערב החג (14.4) מעבר אלנבי יהיה פתוח בשעות 8:00-15:00 ומעבר הירדן יהיה פתוח בין 6:30-19:00. ביום החג (15.4) מעבר אלנבי יהיה פתוח בין 8:00-20:00. בערב החג השני (20.4) וביום החג השני (21.4) מעבר אלנבי יהיה פתוח בין 8:00-16:00. כל יתר המעברים יהיו פתוחים כסדרם.

 

13/04/2014