22.05.2024
 
פרוייקט "נגב פארק" יוצא לדרך

 

 

שירות חדשות תיירות

בכנס בינלאומי שעורך משרד התיירות בתל אביב עם משקיעי תיירות מכל העולם, יוצג היום לראשונה "נגב פארק" בפני עשרות משקיעים פוטנציאלים שיגיעו מכל העולם. אחרי עשור שלם יוצא לדרך המיזם שיקפיץ את התיירות בנגב. הפארק התיירותי יכלול 7000 דונם של שטח המשלב תיירות, מלונאות, אטרקציות, מסחר וטבע בחוויה שמזכירה את הפארקים הגדולים בעולם. 

נגב פארק, שנמצא בסמוך לבאר שבע ולקיבוץ חצרים, מפותח ע"י חברה משותפת לעיריית באר שבע ולמועצת בני שמעון. רשות מקרקעי ישראל היא הגורם המממן את התשתיות הציבוריות של הפארק. בחודשים הקרובים ייצאו המכרזים, שכבר יוצרים התעניינות גדולה בקרב יזמי תיירות מובילים בארץ ובעולם. הצפי להקמת הפרויקט הראשון הוא תוך 4-5 שנים.

כבר היום פועל בשטח הפארק מסלול המירוצים הגדול בישראל שמארח תחרויות ופעילות מוטורית מגוונת וכן מרכז תעופה אזרחי המקיים פעילות אקסטרים של צניחה ולימודי תעופה. בימים אלו צפוי להיחתם ההסכם של פיתוח שלב ב' של הפארק ותושלם העברה של כמעט 50 מיליון שקלים מרמ"י אל החברה המפתחת.

לאחר הקמת כלל הפרויקטים בשלב ב' הפארק יכלול מאות משרות חדשות בתחום התיירות והאירוח, ויכניס מיליוני שקלים בשנה מארנונה, לרווחת כל תושבי העיר באר שבע והמועצות סביבה. הפרויקט מהווה אבן דרך חשובה בפיתוח הנגב, וראשי הרשויות העומדים בראש חברת "נגב-פארק" מאמינים כי הפארק יהיה גורם נוסף וחשוב לקידום החלטת הממשלה בדבר הקמת שדה תעופה נוסף בנגב.

הפארק, שהחל את דרכו בהחלטת ממשלה משנת 2011, צפוי להיות הפארק התיירותי הגדול בישראל לאחר שתושלם הקמתו. כמו הפארקים הגדולים בעולם, למשל יורודיסני הסמוך לפריז שבצרפת, גם נגב פארק ממוקם כשעה נסיעה ממרכז עירוני-תיירותי, תל אביב וירושלים במקרה הזה, מהווה מקום אליו ניתן לטייל במשך כמה ימים וליהנות ממגוון האטרקציות שהמקום מציע.

חטיבת הקרקע התיירותית מהגדולות בישראל נמצאת במצב תכנוני מתקדם מאוד, מהווה את אחת מהאפשרויות פיתוח והשקעה הכי רלוונטיות כיום בישראל, מה שגורם לבאי כנס המשקיעים לגלות עניין רב בנגב פארק.

ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ: "מטרופולין הנגב הופך להיות אזור הביקוש הבא של מדינת ישראל גם בתחום התיירות, הבילוי והפנאי. ׳הנגב פארק׳ יהיה הפארק האטרקציות הגדול ביותר במדינה ויכלול מלונות וכפרי אירוח, אטרקציות של מים דוגמת בריכות גלים, לונה פארק מתקדם ואטרקציות נוספות ומגוונת.

 

הפארק, בשיתוף המועצה האזורית בני שמעון, יממש את הפוטנציאל העצום שבאזור ויהפוך למוקד משיכה של אטרקציות ופרויקטים לאומיים ובינלאומיים. אנו נלחמים להפוך את שדה התעופה שבמתחם הפארק (שדה תימן) לשדה תעופה לטיסות מאירופה והאזור.


15/11/2022