21.06.2024
 
מאמצים להחזרת הטיסות הבינ"ל לרמון

 

 

 

שירות חדשות תיירות


אילת נערכת ליום שאחרי האומיקרון ומקדמת ביחד עם משרד התיירות את החזרת הטיסות בינלאומיות לשדה התעופה רמון. במסגרת זו, נפגש ראש עיריית אילת אלי לנקרי עם מנכ"ל אל על  אביגל שורק, כדי לקדם טיסות בינלאומיות כבר מחודש מרץ הקרוב, בשלב ראשון מצרפת ומרוסיה.


ראש העירייה ציין, כי הפוטנציאל יהיה גדול ברגע שיוסר איום הקורונה: "אני מאמין שהחברות הישראליות הן אלה שצריכות לתפוס נפח משמעותי בשדה התעופה רמון. כי גם שר התיירות רואה בהפעלת שדה זה יעד חשוב ולכן הביע תמיכה מלאה בהחזרת הטיסות הבינלאומיות לאילת".


"התיירות הנכנסת לאילת היא בעלת ערך רב בתקופת החורף ואנו חשים זאת היטב כיום בהעדרה" כך כתב ראש העירייה לשר התיירות רזבוזוב לפני כחודש וביקש, כי יוגברו המאמצים על מנת שניתן יהיה להחזיר חלק מהחברות לפעול כבר בחורף זה, ככל וקבינט הקורונה הממשלתי יקבל החלטה לפתוח את השמים.
עוד ציין ראש העירייה, כי בימים אלו, בהן חברות התעופה הישראליות מצויות בקשיים, כדאי לעודד אותן להפעלת טיסות מרמון לחו"ל וכן טיסות פנימיות, תוך מתן הסובסידיה הנהוגה (ואפילו מוגדלת), ובכך לייצר להן יתרון יחסי בהעברת נוסעים בין רמון לנתב"ג ומשם ליעדים שונים בחו"ל. כזכור לפני עידן הקורונה, הפעיל משרד התיירות נוהל טיסות לאילת במסגרתו סבסד המשרד, טיסות תיירים לאילת בלבד, בעלות של 60 אירו לכל נוסע שנחת בעיר. הסבסוד הוכיח את עצמו בעבר והגדיל את מספר הטיסות ואת מספר התיירים. לכן הדגיש ראש העירייה, כי יש הכרח להמשיך ואף להגדיל את הסובסידיה.


בעקבות הפגישה כאמור עם ראש העירייה והתמיכה של משרד התיירות, נערכת כבר אל על להפעיל בשלב ראשון טיסות מרוסיה וניס שבצרפת לאילת כבר בחודשים הקרובים. החברה הודיעה, כי היא נמצאת במגעים להפעלת טיסות ישירות לאילת מרוסיה ומניס שבצרפת, כדי לאפשר לתיירים להגיע לאילת.

 

 

 

 

 

26/01/2022