23.06.2024
 
אושרו שתי תכניות למתחמי תיירות בנגב

 

 

שירות חדשות תיירות


משרד התיירות הודיע כי ועדת המשנה של הוועדה המחוזית במחוז דרום אישרה ייעוד תיירותי לשני מגרשים - בפארק נחל באר שבע ובמצפה רמון, שם יוקם מלון עירוני הכולל 70 יחידות אירוח.

שרת התיירות, אורית פרקש-הכהן: "במיוחד בתקופה זו יש חשיבות יתרה להמשך יזמות ופיתוח תשתיות בענף התיירות. יש לשים דגש על חיזוק פרויקטי תשתיות בתחום התיירות במדינת ישראל כחלק ממנועי הצמיחה של המשק בישראל ברקע משבר הקורונה. הקמת מתחמי התיירות החדשים בנגב מהווים המשך ישיר למטרה שלנו בפיתוח הנגב והערבה. בימים אלו אנו עובדים על פיתוח 'המוצר המדברי', שהפוטנציאל שלו הוא גבוהה מאוד ועתיד להוביל באופן משלים להנעת הכלכלה ולהגברת ההיצע התעסוקתי באזור".

משרד התיירות ממשיך לפעול לפיתוח תשתיות התיירות ולקידום 'המוצר המדברי'. התכנית כוללת מגרשים להקמת מתחמי תיירות חדשים בפארק נחל באר שבע ובמצפה רמון. בפארק ניתן יהיה להקים חניון לילה (קמפינג) משולב שיכלול כ-250 מיטות וכן מתקנים ספורט ונופש נלווים. במצפה רמון אושרה תכנית להקמת מלון עירוני שיכלול 70 יחידות אירוח. המלון ייבנה בשטח הממוקם באזור העירוני והבנוי של היישוב. ההחלטה על הקמתו של המגרש תואמת את מגמת התכנון העירוני המתבסס על עיקרון שילוב שימושי תיירות ומלונאות בתוך אזורי מגורים.

למרות המשבר הכלכלי העולמי כתוצאה ממגפת הקורונה, משרד התיירות ממשיך לפתח את התשתיות התיירותיות ולחזק את אלו הקיימות כהכנה לתיירות שתחזור בבוא העת. בשנים האחרונות מפתח משרד התיירות את התיירות בנגב ('המוצר המדברי'). כחלק מכך הוקמו שבילי אופניים, מתחמי לינה התואמים את הנוף והאווירה המדברית וביניהם מלון 'קדמא' בסמוך לשדה בוקר, שנבנה בסיוע מענק ממשרד התיירות.

 

 

 

 

21/10/2020