14.06.2024
 
תל אביב: עשרות סיורים בעיר באוגוסט

 

 

 

שירות חדשות תיירות


עיריית תל אביב-יפו מקיימת במ הלך חודש אוגוסט עשרות סיורים ופעילויות לילדים, למבוגרים ולכל המשפחה. בואו להכיר את דיזנגוף סנטר מנקודת מבט שונה לשמוע על נמל תל אביב מבנו של רב החובל וגם גיל קופטש יחכה לכם עם חדר בריחה ברחבי העיר.

הסיורים מיועדים לכל הגילאים ועומדים בכללי התו הסגול. בנוסף קיימים סיורים וירטואליים המתאימים לנשארים בבית (ולכל מי שמחפש איך להעביר את הזמן בבידוד).

בשנה רגילה מציעה העירייה אלפי סיורים ברחבי העיר. עם פרוץ משבר הקורונה, הופסקה הפעילות למס' שבועות, אולם הנחיות משרד הבריאות המעודכנות אפשרו לחזור ולהפעיל סיורים במרחב הציבורי תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות, תוך הקפדה על עטית מסיכות, ריחוק וקבוצות מסיירים קטנות.

ההשתתפות בתשלום ובהרשמה מראש באתר התיירות של תל-אביב-יפו:
www.visit-tlv.co.il

 

בין הסיורים:

· פעילות מיוחדת וראשונה מסוגה בארץ - שרונה בין הצלב לצלב הקרס, הוא הסיפור שלא סופר על ימיה האפלים של המושבה הציורית שרונה. איך ממושבה נוצרית של חקלאים הפכה שרונה לקן פעיל של התנועה הנאצית בארץ ישראל? נגלה מדוע מופיעים צלב קרס ומגן דוד גם יחד על מדליה מגרמניה? והאם אדולף אייכמן קשור לשרונה? מהו חרם החלב? וכיצד הגיבו המחתרות בארץ ישראל על הפעילות הנאצית?

· א"ש לילה אורבני- נציע לצאת איתנו לראש ציפור, פינת יער בראשית קסומה. בין הנחלים נצא לטיול לעת שקיעה, בין הביצה להר. נתצפת על בעלי החיים, תנים, ברווזים, צבי מים מתוקים וגם צפרדעים. נטפס להר נפוליון, נעבור מכשולים ועם רדת האור נדליק עששיות, נערבב קמח ומים, נלוש בצק, נאפה פיתות, נשתה לימונדה קרה אמתית ונספר על הפלמ"ח ועל המתיישבים הראשונים בירקון הפרוע.

· מאחורי הקלעים של תיאטרון הקאמרי - עולם התיאטרון הוא עולם שלם ומרתק: פרט למה שרואים על הבמה, קיים העולם של "מאחורי הקלעים". סיור בתוך נבכי תיאטרון הקאמרי בין האולמות, התלבושות, האביזרים וכל הסודות הקשורים לעיצוב הבמה.

· מרכבת קיטור לרכבת תחתית - סיור לאורך תוואי ה"קו האדום" של הרכבת הקלה- עוד לפני שנוכל לעלות על הקרונות, הצטרפו לסיור רגלי על תוואי הקו האדום של הרכבת הקלה שיפעל עוד שנתיים. בואו לראות ולשמוע על הפרויקט התחבורתי המורכב והיקר בתולדות המדינה, לבקר באתרים היסטוריים ותרבותיים הנמצאים לאורך המסלול, ולחזור בזמן אל הרכבת התורכית שעברה באותו תוואי ממש לפני יותר ממאה שנה. נתחיל מרחוב הרכבת, ונסיים ליד מגדל נוה צדק. בדרך נעבור במרכז ההיסטורי של תל-אביב ובשכונת נוה צדק, ונציץ אל העבודות על הקו האדום ותחנות הרכבת הקלה שנמצאים בעיצומם (לא כולל כניסה לאתרים). במהלך הסיור יחולק כיבוד קל וטעים מעסקים מקומיים.

· סיור מיוחד לאזרחים ותיקים – הקסם היפואי- נעבור בין הסמטאות הקסומות של העיר העתיקה, בין הגלריות וחללי הסטודיו. נתצפת על המגדלור ונזכר בסיפורים ההיסטוריים של עיר הנמל העתיקה בעולם.נחצה את הכביש להצצה מודרכת בשוק הפשפשים, ונתוודע למרקם האנושי המיוחד.

· חדר בריחה דיגיטלי ברחובות העיר בהובלתו של גיל קופטש. משחק חפשו את המטמון סלולרי בהובלתו של גיל קופטש. גמל מעופף נצפה בשמי נמל תל אביב. המשטרה, העירייה, חיל האוויר והמועצה לשלום הגמל הכריזו שכל מי שיצליח לאתר אותו - יזכה בפרס.

· הצד האפל של התחנה המרכזית הישנה- סיור בנווה שאנן - רבים מכם ודאי עברו לא פעם בתחנה המרכזית החדשה של תל-אביב ובשכונת נווה שאנן הסמוכה אליה. זו ההזדמנות שלכם לראות במו עיניכם מה קורה באזור. הצטרפו אלינו לסיור מרתק על שכונת נווה שאנן ומתחם התחנה המרכזית של תל-אביב, אשר מזוהים היום כמעוזם העיקרי של מהגרי עבודה ומבקשי המקלט שהקימו כאן עיר בתוך עיר. במהלך הסיור נתוודע להוויה הקוסמופוליטית הססגונית שהתפתחה סביב מתחם התחנה המרכזית.

· השירים המשחקים איפה הם עכשיו - סיור שיתחיל בבית ביאליק בו נדבר על שירי הילדים שכתב כגון רוץ בן סוסי, רד אלינו אווירון ועוד טובים... משם נלך לבית העיריה הישן ונשחזר את טודו בום! האיפור והנצנצים עלינו ההופעה עליכם! משם נעבור דרך המעבר הסודי לגן מאיר ונשחק משחקי ילדות מפעם כגון ים יבשה, 123 דג מלוח, חמש אבנים ועוד.10/08/2020