21.06.2024
 
פורסם המכרז הראשון בפארק הטרמינל באילת

 

 

 

שירות חדשות תיירות

 יצא לדרך המכרז הראשון בפארק הטרמינל באילת: העירייה, באמצעות החברה הכלכלית לאילת (חכ"א), פירסמה מכרז להפעלת האטרקציות התיירותיות בפארק שיוקם במתחם שדה התעופה המפונה באילת. מדובר במכרז להקמה והפעלה של אטרקציות בשטח של כ-14 דונם בדרום השדה ולתקופה של 10 שנים.

הפארק הענק, הגדול בישראל שיוקם בהשקעה של 170 מיליון שקל, יכלול אטרקציות תיירותיות ככדור פורח, גלגל ענק, בריכת גלים, פארק מים, פארק מוטורי, מתחם נינג'ה, מתחם אקסטרים, מוזיאון רכב, שוק אוכל, מתחם קרנבל, מגלשות מים אקסטרים, לונה פארק, פארק מתנפחים וג'ימבורי, פארק חבלים, מציאות מדומה, קרקס, מכוניות מתנגשות, סימולטור גלישה, בריכת כדורים ועוד. בנוסף, יבנה מתחם הופעות ופסטיבלים חדשני ממכולות ממוחזרות, מרכז תרבות עירוני, מוזיאון, מלון לואו קוסט, מתחם קמפינג ועוד.

המתמודדים מוזמנים להציע הצעות בהליך מיון מוקדם כתנאי להשתתפות במכרז, ואלה שיעמדו בהצלחה בכל תנאיו יהיו רשאים להשתתף בחלקו השני של המכרז ולהגיש הצעות במסגרתו. מפגש מציעים יתקיים ב-15 ביוני, והמועד האחרון להגשת הצעות הוא ב-6 ביולי בשעה 14:00. את ההצעות יש להגיש במסירה ידנית בלבד במשרדי החברה.

תוכנית פארק הטרמינל משתרעת על 70 דונם, עבודות הפיתוח כבר החלו בשטח כשנה לאחר פינוי שדה התעופה באילת - החלה סלילת כבישים שיחברו את מרכז העיר לשטח הטרמינל. הפארק צפוי להיות מוכן בעוד כשנתיים.

בתוכנית פארק הטרמינל מתוכנן פארק פתוח שמחבר את הצד המזרחי והמערבי של העיר ומרושת בשבילים והצללה, חיבור שד' התמרים אל הטיילת, פארק אתגרי, אטרקציות תיירותיות כאמור, מגרשי משחק, מתחם קמפינג, מתחם הופעות ופסטיבלים רבי משתתפים ועוד. מבנה הטרמינל צפוי להיות מוסב למרכז תרבות עירוני, ודרכים שעתידות להיסלל במתחם ומחוצה לו, צפויות לחבר בין חלקי העיר, ולהקל על הגישה למרכז העירוני שיוקם.

המתחם המיועד לשמש כמתחם האטרקציות מחולק לשלושה חלקים: מתחמים מערבי ומזרחי ששטחו של כל אחד הוא כ-7 דונם, ועוד שדרה מרכזית (בתוואי מסלול ההמראה הקיים), שתכלול פארק עירוני, שטחים ציבוריים ושטחי שירות שונים. בכל אחד מתתי המתחמים יופעלו אטרקציות, וכן יופעלו אטרקציות "חוצות גדר" בכל שטח הפארק.

המתחם ינוהל ע"י מנהלת מרכזית שתופעל ע"י חכ"א והעירייה, המנהלת תעסוק בפיתוחו, קידומו ובשיווקו של הפארק ולמפעילים לא יהיו זכויות כלשהן במקרקעי המתחם. המפעילים יהיו אחראים לתשלום כל העלויות הקשורות בהקמתה ובהפעלתה של האטרקציה, ואף ישלמו דמי שימוש חודשיים בשיעור ובמתווה שייקבעו מראש, וכן מיסים והיטלים הכרוכים בהחזקת הקרקע ובהפעלת האטרקציה, לרבות ארנונה, מיסים ותשלומי צריכה שוטפים. שיעור התשלומים יקבע בשלב השני של המכרז.

לדברי מאיר יצחק הלוי, ראש עיריית אילת "אנו נרגשים מאד לצאת לדרך עם פרויקט פארק הטרמינל שיוקם בעיר. מדובר בתוכנית גרנדיוזית , שלא נראתה כמותה בישראל ובמהלך אורבני משמעותי ביותר לעיר אילת . אנו בטוחים כי הפארק ישנה לחלוטין את תרבות הבילוי והפנאי בעיר גם בעבור התושבים וגם לתיירים. מכרז האטרקציות שפרסמנו היום הוא השלב הראשון והשלבים הבאים יפורסמו גם כן בקרוב".


07/06/2020