21.06.2024
 
רט"ג: הנחיות טיול חדשות בהתאם לתו הסגול

 

 

שירות חדשות תיירותהשבוע הודיעה רשות הטבע והגנים על פתיחת 20 שמורות טבע וגנים לאומיים, לאחר חודשיים בהם האתרים היו סגורים לביקורים.

בתקופה הזו בעלי החיים התרגלו להסתובב חופשי וללא הפרעות בכל שעות היממה.
עתה משחוזרים לפעילות והציבור יוצא שוב לחיק הטבע, פירסמה רשות הטבע והגנים הנחיות טיול חדשות, המתחשבות בבעלי החיים ושומרות על בריאות המטיילים.

על המטיילים לשמור על הנחיות משרד הבריאות: עטיית מסיכה, שמירת מרחק של שני מטרים מאדם לאדם, איסור התקהלות והקפדה על היגיינה. השחייה אסורה בשלב זה בכל מקווי המים ובמקומות מסוימים מותרת הליכה ושכשוך רגליים, בהתאם לשילוט במקום.

לטובת חובבי לינת שטח נפתחו גם חניוני לילה. לפי התנאים החדשים מחויבת שמירת מרחק של 10 מטר בין אוהל לאוהל והצפיפות המותרת עומדת על 15 מ"ר לאדם.

לדברי שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, "הטבע הפרוע והבלתי מופר זכה לעדנה בחודשיים האחרונים. היעדרות האדם ממנו אוששה מינים רבים והחזירה את בעלי החיים למקומם הטבעי ללא אורחים בשעות 'מוזרות'. עם שובנו לשמורות הטבע ולגנים הלאומיים חובה עלינו להתנהג כמו כל אורח. בנוסף, אנו נדרשים לשמירה על בטחוננו הרפואי ולשם כך הכנו את התו הסגול לשטחים הפתוחים. אם נשמור עליו נשמור על עצמנו ועל זכותנו לצאת מהבית."


08/05/2020