21.06.2024
 
חדש: רב קו לתיירים, משולב בכניסות לאתרי רשות הטבע והגנים


שירות חדשות תיירות

על רקע הגידול בתנועת התיירים לישראל והרצון להעצים את חווית הביקור שלהם בישראל תוך הפיכת הטיול לנוח וידידותי יותר עבורם, רשות הטבע והגנים, הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה ומשרד התיירות משיקים לראשונה כרטיס רב-קו משולב לתחבורה ציבורית המגלם גם הנחה בכניסה לשמורות הטבע והגנים הלאומיים.

הכרטיס החדש זהה לכרטיס רב-קו אנונימי נטען ללא צורך במסירת פרטים אישיים, כאשר בנוסף הוא משלב כניסה למספר אתרים של רשות הטבע והגנים, בדומה לכרטיסי התייר הקיימים כיום, של 3 ושל 6 כניסות משולבות.

השקת הכרטיס החדש היא פרי שיתוף פעולה של רשות הטבע והגנים, הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה ומשרד התיירות, כאשר בעתיד צפויים להצטרף גופים נוספים. במסגרת זאת גם הוקם אתר מידע בשפה אנגלית לנוחות התיירים המגיעים לישראל (www.israelpass.biz)

לדברי שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, "הכרטיס נועד בעיקר לתיירים עצמאים כפי שמכונים בעגה המקצועית FIT, המטיילים לבדם, ומגיעים לארץ לפרק זמן קצר. מטיילים אלו, שמספרם היחסי בקרב כלל התיירים שמגיעים לישראל עולה בשנים האחרונות באופן משמעותי, נדרשים לפתרון משתלם וידידותי של תחבורה ציבורית וכניסה למבחר גנים לאומיים ושמורות טבע, שחלקם לפחות נחשבים לאתרי ביקור חובה במסגרת טיול בישראל. השקת הכרטיס החדש, שהתאפשרה בזכות שיתוף פעולה פורה ומתמשך עם משרדי התחבורה והתיירות, מציבה אותנו בשורה אחת עם הערים הגדולות והמובילות בעולם בתחום התיירות שמציעות כרטיסים דומים".

גולדשטיין מוסיף כי "רשות הטבע והגנים משקיעה משאבים רבים להגדלת מספר התיירים המבקרים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים ובמסגרת זו מתאימה מגוון שירותים מתקדמים בחזית הטכנולוגיה לרווחת המבקרים למען טיול חוויתי ומהנה יותר עבורם".

"המטרה העיקרית שלנו היא להנגיש את התחבורה הציבורית לציבור ובכלל זה גם לתיירים", אומר אמיר אסרף, מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, "אני שמח על שיתוף פעולה בין המשרדים והגופים השונים. שרואים את התחבורה הציבורית כשירות משמעותי וחשוב לתייר".

בשלב זה שמוגדר כפיילוט למשך מספר חודשים, ניתן יהיה לרכוש את שני סוגי הכרטיסים (3 כניסות ו-6 כניסות לשמורות הטבע והגנים הלאומיים) בעמדת "על הקו" של משרד התחבורה בנתב"ג (טרמינל 3 – אולם הנוסעים הנכנסים), כאשר בעתיד הכרטיסים צפויים להימכר גם במוקדי תיירות נוספים ברחבי הארץ, וכן לכלול אתרי תיירות נוספים, כמו גם הנחה על מגוון שירותי תיירות כגון לינה והסעדה.
24/03/2019