19.06.2018
 
על טורקיש ושתיקת התאחדות משרדי הנסיעות

 

 

מאת ש.י. *

פוליטיקה ותיירות הם כמו שמן ומים. מסובך מאוד לקיים עסק תיירותי מצליח ולקבל החלטות על סמך דעות או ביקורת פוליטיים לגבי מדינות עימן נמצאים בקשר התיירותי. אבל גם לרצון להתעלם משיקולים שאינם עסקיים ותיירותיים יש גבול.

לגבי טורקיש איירליינס נחצה הגבול הזה במהלך השבוע שעבר. כחברת תעופה כל שניתן להגיד על טורקיש איירליינס הוא הטוב והטוב ביותר. חברה שיכולה לכתוב את הספר "תעופה מסחרית, איך לעשות זאת נכון". חברה שזכתה לאמון והערכה מציבור הנוסעים הישראלי. אבל חברה זו היא בבעלות ממשלת טורקיה. אותה ממשלה שכרגע תומכת בגלוי בכוחות הקוראים להשמדת מדינת ישראל. אותה ממשלה שראשיה משווים את מעשי חיילי צה"ל לזוועות הנאצים ודואגים להציג את ישראל וראשיה כמוקדי הרוע עלי אדמות.

כאן מתחיל להתנוסס בדלפקי הבידוק של טורקיש בטרמינל 3 סימן שאלה אדום גדול -  האם ישראלי המכבד את עצמו צריך להניח את כף רגלו במטוסי חברת התעופה של ממשלת ארדואן? אני בטוח שמנהליה המוכשרים של טורקיש איירליינס מנסים למצוא מוצא מהמצב הבלתי אפשרי שנאכף גם עליהם, אבל בסופו של דבר נכון להיום כל נוסע ישראלי המעביר את כספו לטורקיש איירליינס וכל סוכן נסיעות המתווך בעיסקה צריכים לשאול את עצמם האם לא מגיע הרגע שבו ערכים וכבוד עצמי גוברים על הרצון לזכות בעיסקה טובה? וכאן מגיעה שתיקתה הרועמת של התאחדות סוכני הנסיעות. מאז החל המשבר האחרון קולה לא נשמע מבחינת נקיטת עמדה ברורה ובהירה לגבי הקשר בין סוכני הנסיעות בישראל לחברת התעופה שבבעלות ממשלת טורקיה.

לכן אני מפנה אליה את השאלה: מתי והיכן מבחינתכם עובר הגבול? מתי והאם נשמע אתכם אומרים לסוכני הנסיעות "עד כאן"?

 

 

 

 

____________________________________

*
סוכן נסיעות ותיק, המעדיף להישאר בעילום שם


20/05/2018