19.06.2018
 
משפחת עפיפי תקים מלון ראשון בישוב בדווי

 

מאת גיורא נוימן

חדשות תיירות

 

חברת ההשקעות אפסילון דלתא החזקות שבבעלות משפחת עפיפי מנצרת זכתה במכרז של משרד התיירות להקמת מלון בכפר שיבלי שלמרגלות הר התבור. המלון בן 120 החדרים ברמת ארבעה כוכבים, שישתרע על פני 14 דונאם, יהיה יהיה המלון הראשון בישוב בדווי בישראל.

משפחת עפיפי, שהיא בין השאר הבעלים של רשת משרדי הנסיעות נזרין טורס, מוכרת היטב מפעילותה בתחום התיירות היוצאת והנכנסת, המלונאות (מלונות לגאסי בירושלים ובנצרת), התחבורה הציבורית (קווי אוטובוס בצפון) והסעות התיירים.

מינהלת ההשקעות במשרד התיירות צפויה לתמוך בפרוייקט במענק של עד 33% מהוצאות ההקמה והפיתוח.

הכפר שיבלי נמצא על ציר תיירותי חשוב בדרך העולה לאתרים הקדושים לנצרות על פסגת התבור ואתרים נוספים הנמצאים במסלולי הצליינות בגליל.

שר התיירות יריב לוין בירך את הזוכים במכרז ואמר כי הקמת המלון תתרום לפיתוח הפעילות התיירותית באזור. ראש מועצת שיבלי אום אלג'נם, נעים שיבלי, הוסיף כי על פי התכנון יהיה זה מלון בוטיק מפואר "שיתבסס על התרבות הבדווית, על הכנסת האורחים והאוכל הבדווי הטבעי והבריא מהגליל. הוא ייתן תנופה כלכלית לכפר ולאזור כולו וייצור מאות מקומות עבודות במלון ובשוק התיירותי שיוקם לידו".

שיבלי אום אלג'נם היא מועצה מקומית המורכבת משני כפרים צמודים, שיבלי ואום אלג'נם, במורדות המזרחיים והדרום מזרחיים של הר התבור, המונים ביחד כ-7,000 תושבים.

 

 

 

14/05/2018