13.12.2017
 
אירופלוט חוגגת שבע שנות פעילות בישראל

 

 

מאת אוריאל ישיב

יש להניח שרבים ממאות סוכני הנסיעות והמטען, הלקוחות החשובים, אנשי התעופה והתקשורת שהשתתפו אמש במועדון התיאטרון ביפו באירוע לציון שבע שנות פעילות בישראל של החברה הרוסית הגדולה, לא היו בקיאים בנתונים המרשימים של התפתחותה כאן. מי שגילו את אוזנם היו אפרים פורטיס מנכ"ל אופן סקיי, הסוכנות הכללית של אירופלוט בישראל, איליה אלכסנדרובסקי מנהל המכירות העולמי של החברה ווילן הינצ'לקו, מנהל החברה בישראל.

לפני שבע שנים אירופלוט הפעילה קו לישראל עם מטוס איליושין לא חדש במיוחד, טיסות שכר בלבד. היום נושאי הדגל הם מטוסי 777 ומטוסי איירבוס 330 320 ו-321 חדשים שהם בין הצעירים בכל התעשייה.

ב-2015 הטיסה אירופלוט כ-480 אלף נוסעים בשני הכיוונים. את 2017 היא תסיים עם כ-900 אלף נוסעים. היא החברה הזרה השנייה בהיקף התנועה בנתב"ג. ב-2018 יופעלו חמש טיסות יומיות למוסקבה, טיסה יומית לסנט פטרסבורג ושתי טיסות בשבוע לרוסטוב.

חמישים אחוז מהנוסעים הישראלים באירופלוט הם נוסעי המשך מעבר למוסקבה, לאחד מ-137 היעדים ב-51 מדינות, בעיקר לניו יורק, בנגקוק, דלהי, טוקיו, ושנגחאי.

הנתונים המרשימים חוזקו עוד יותר בדברי איליה אלכסנדרובסקי, שאמר שישראל היא היעד / מקור הבינלאומי הראשון של אירופלוט ולכן החברה מקדישה לו מאמצים מיוחדים בתדירות, במטוסים, בשרות ובמחירים.

אפרים פורטיס גילה שהשר נפגש ארוכות עם המנהלים שהגיעו וסוכמו פעולות לעידוד התיירות מרוסיה שייוודעו בקרוב.

 

 

 

07/12/2017