20.10.2017
 
כששפן התיירות ושפן התחבורה שותקים

 

שר התיירות מסתחבק עם חבר טורקי, אל מול דגלי ישראל וארדואניה

 

מאת חגי רוזן

 

יממה תמימה חלפה מאז פרסום השתלחותו הבוטה של הרודן הטורקי רג'יפ טאיפ ("החיילים הישראלים טינפו בנעליהם את אל אקצא ושפכו את דם המוסלמים בו") ארדואן, וצמד הפטריוטים הגדול מטעם-עצמו, ה"ה לוין וכ"ץ, טרם השמיעו ולו מילת גינוי אחת לדברים. 

נאלמו-דום גם דפי הפייסבוק של שר תיירותנו ושר תחבורתנו, המאופיינים בימים כתיקונם בשלל מתקפות על אוייבי האומה האמיתיים והמדומיינים, בין תילי-תילים של שבחים עצמיים וגיבוב דברי קלס נרקיסיטיים על אודות פועלם הרב והמבורך של צמד המיניסטרים למען עמישראל בכלל, וחברי מרכז הליכוד בפרט. ורק בנושא השתלחותו הבוטה של ארדואן בחיילי צה"ל היקרים כל כך לכאורה לליבם - דום שתיקה. 

נדמה שלוין, המרבה להתגולל על בג"ץ כעיסוק מרכזי וגם כתחביב לשעות הפנאי, רואה בשופטי בית המשפט העליון אוייבים גדולים הרבה יותר מאשר הצורר הטורקי, שמינה עצמו לדובר החמאס ושאר הארגונים השואפים להשמדת מדינת ישראל. נדמה גם שכ"ץ (החתום על הצלחתה המסחררת של טורקיש איירליינס בנתב"ג ואישר לה לעשות לעשות בו כבתוך שלה באין מפריע), שדרש אך לפני יומיים במו-פייסבוקו, משל היה אחרון הטוקבקיסטים ולא חבר הקבינט, להטיל עונש מוות על מבצע הפיגוע בחלמיש - נאלם-דום ממורא ארדואן.

נשאלת השאלה לסיבת הפחד שנפל על צמד השפנים המיניסטריאלי. האם הם, שרוממות הדגל ותקומת עם ישראל לדורותיו יוצאת מגרונם בכל ימות השנה, נכנעו לאיזו הוראה עלומה של לשכת נתניהו לגזור על עצמם שתיקה בנושא (ככל הנראה בשל התקווה הקלושה לעיסקת גז ענקית חסרת-סיכוי עם ארדואניה, שהגו הביבי ושטייניצו הנאמן), או שמא אולי מדובר ביוזמה עצמית של שר תחבורתנו למשל, המתיירא שחלילה, הבה ניתן לדמיוננו להתפרע מעט וננקוב לצורך הדיון בשמה של חברה קבלנית טורקית, 'יילמזלר' נגיד, האחראית ב-20 השנים האחרונות לכמה מפרוייקטי הבניה והתשתיות הגדולים בארץ (כולל מגדל הפיקוח החדש של נתב"ג), תקבל הוראה מהבוס הגדול באנקרה להוריד מהפיגומים את הפועלים שלה (כ-15% מהעובדים הזרים המועסקים בענפי הבניין והתשתיות בארץ) ולשוב הבייתה, ואז - אבוי לאותה צרה, מה יעלה בגורל הסלוגן "במעשים ולא בדיבורים" השגור שלו ושל הקולגה למאורת השפנים? 

 

 

 

26/07/2017