21.06.2024
 
פו הדב וחבריו מטיילים גם בישראל

 

שירות חדשות תיירות

 

מאז יציאתו לאור של הספר פו הדב (Winnie the Pooh באנגלית) גיבור ספר הילדים פרי יצירתו של הסופר הבריטי אלן אלכסנדר מילן, השאיר הדב המפורסם רושם עז על ילדים ומבוגרים כאחד. השנה, חוגגים 90 שנה ליציאתו לאור של הספר, ולרגל המאורע, דיסני ישראל בשיתוף עם בית אריאלה (ספריית שער ציון של עיריית תל אביב-יפו), מעלים תערוכת איורים ייחודית תחת הכותרת "הנאות קטנות". התערוכה תציג איורים של פו וחבריו מטיילים באתרים איקונים בעולם ביניהם בריטניה, בלגיה, הולנד וישראל.

"הנאות קטנות" תיפתח בתל אביב ביום המשפחה ה-26 לפברואר 2017 ותוצג לתקופה של שלושה חודשים, ללא תשלום בכניסה. שעה אחת מדי שבוע תוקדש לשעת סיפור וסדנאות כתיבה ויצירה. אירוע הפתיחה יתקיים ביום ראשון ה-26 לפברואר בשעה 17:00, במסגרתו יקריא סופר הילדים, יהודה אטלס, קטעים מהספר "פו הדב".

בסדרת האיורים שאויירו במיוחד לישראל, פו הדב וחבריו מבקרים באתרים איקונים כמו בשדרות רוטשילד בתל אביב, בים המלח, בשוק מחנה יהודה בירושלים, קוטפים תפוזים במטע בקיבוץ, ונהנים לאכול דבש בראש השנה. לאורך כל התערוכה, כל איור מלווה בסיפור קטן המתאר את הדיאלוג שבין פו וחבריו בזמן שהם נהנים מהפעילות המתוארת בתמונה. חבריו של פו המלווים אותו במסע כוללים את כריסטופר רבין, חזרזיר, ארנב, איור, קנגה, רו, טיגר וינשוף.

האמן האנגלי קים ריימונד, מוולט דיסני העולמית, אייר את האיורים המקוריים בתערוכה. ריימונד מאייר מזה 40 שנה בדיסני, ומתמקד באיור של דמויות דיסני האייקוניות והאהובות, ביניהן פו הדב ומיקי מאוס. הדמות האהובה ביותר על קים מבין דמויות דיסני השונות היא פו הדב.

תערוכת "הנאות קטנות" אף חושפת את קהל ההורים והילדים לפתגמי חוכמה מפורסמים של פו הדב. הפתגמים הבהירים והזכירים העניקו השראה לדורות של ילדים והוריהם. "אתה אמיץ יותר ממה שאתה מאמין, חזק יותר מאיך שאתה נראה, וחכם יותר ממה שאתה חושב" או "אין צורך למהר, נגיע לשם ביום מן הימים" או "אתה לא יכול להשאר בפינה שלך ביער ולחכות לאחרים שיגיעו אליך. אתה חייב ללכת אליהם לפעמים". הם רק חלק מהפתגמים של פו וחכמתו הנצחית.

 

 

 

 

20/02/2017